neplanuota

„Man vėluoja mėnesinės.“ Išgirstu, nuščiūvu. Pamažu suvokiu. Nereikalaučiau ir nesiūlyčiau aborto. Vienintelis klausimas, kurio paklausčiau sužinojęs apie nėštumą: „Ar norėtum vaiką auginti su manimi?“ Abejoju ar būčiau geras tėvas. Bijau, kad esu per daug panašus į savo tėvą. Kai mano broliui buvo keturiolika jis tėvui pasakė: „Jei mano sūnus man jaustų tai, ką aš jaučiu tau, aš nusižudyčiau.“ Nenorėčiau, kad kas nors dėl manęs patirtų tai, ką pats patyriau dėl savo tėvo.

Neplanuota tėvystė. Stoviu vaistinėje ir žiūriu į nėštumo testus. Jų daug skirtingų ir aš negaliu suprasti, kuris yra patikimiausias. Neplanavau tėvystės, neplanavau meilės, niekada neplanavau savo gimimo, gyvenimo pabaiga irgi neplanuojama.

Paskutinį kartą pamyžęs suskaičiavau kiek kartų nukračiau pimpalą. Kartais ištinka tokios mažytės obsesinio kompulsinio sutrikimo apraiškos.  Septyniolika. Visgi neplanuotas lašas nukrenta ant šviesių kelnių klešnės. Reikėjo aštuoniolikos. Slidi riba – kiek galima kratyti, kol tai virs masturbacija? Neplanuotas lašas virto neplanuotu kelnių pasikeitimu. Kiekviena diena pilna šitų neplanuotų išpuolių.

Kelios minutės laukiant nėštumo testo rezultato. Galvoje vartosi begalės minčių. Taip jaučiausi kai pareigūnas į mane laikė nukreipęs automatą ir rėkė „Ant žemės!“ Tai buvo vasarą, klube „Cechas“, reido metu – pareigūnai vykdė reidus keliuose klubuose. Akistata su vamzdžiu sukelia virtinę situacijos vertinimų. Šįkart aš akistatoje su testu. Tai ne vien nėštumo testas. Laukiant rezultato daug suvokiu ir apie dabartinį save. Testuojama ir mano asmenybė.

Puoselėju viltį, kad tėvu nebūsiu. Tada – viltis, kad jei tapsiu tėvu, būsiu geras tėvas. Tada – viltis, kad jei nesugebėsiu būti geru tėvu, gal ji bus gera mama. Tos kelios minutės laukiant testo rezultato – kupinos įtampos ir vilčių.

Kartais nusiperku teleloto bilietą. Niekad nesu laimėjęs. Nusiperku vien dėl tos menkos vilties. Puikiai suvokiu, kad bandymas praturtėti laimėjus loteriją yra mažiau sėkmingas nei bandymas nusižudyti skraidant oro linijomis. Bet ta menka viltis vistiek žavi. Prisiminęs bilietą trumpai pasvajoju. Blezas Paskalis sakė, kad išties laimingas žmogus yra tuomet, kai svajoja apie ateities laimę. Atkreipiu dėmesį į nuolatinį vilčių apsireiškimą mūsų gyvenimuose. Viltis, kad pabaigus santykius bus geriau. Viltis, kad juos atkūrus jie bus kitokie.

Per tris dienas trukusius vaidybos egzaminus išsekau emociškai, fiziškai ir psichologiškai. Sujauktas protas neįprastai reagavo į aplinką. Sykį pašikęs akademijoje keliasdešimt sekundžių žiūrėjau į rezultatą. Tikėjaus įžvelgti likimo ženklus. Aukštesniąją valią. Šiaip šūdas priminė kartuvių virvę, dėl to patraukė dėmesį. Vyliausi, kad egzaminus išlaikysiu, bet nebuvau tuo tikras. Pasijuokiau pats iš savęs. Net čia tualete šmėkšteli viltis aiškų atsakymą rasti savo išmatose.

Stebint aplinkinius ir save suvokiu, kad didelė „suaugusio žmogaus“ gyvenimo dalis yra planavimas. Kad ir planavimas kuriuo metu gali sau leisti emocinį, psichinį ir dvasinį sugriuvimą, subyrėjimą.

Pamažu man pradeda aiškėti, kad mes net nesugebame deramai planuoti. Aišku, mes susdėliojame darbus ir norų įgyvendinimą hierarchiškai, skiriame jiems laiko. Bet visa ką mes išties darome yra ne planavimas. Tai nuolatinis vylimasis, mes nuolat gimdome viltis, idant išliktume. Ieškodami ženklų šventraščiuose ir tualetuose. Idant po kiekvieno subyrėjimo susirinktumėme save iš gabalų ir eitumėm. Per teigiamus ir neigiamus rezultatus.

 

Komentarų: 6

  1. pas kiekvieną žmogų yra be galo be krašto labai įvairiausių minčių, tik va Jis ir yra Žmogus, kai vienas paleidžia į eterį, kitas palieka sau, kaip proto pratybų prakaitą ir tiek,,, o dabar visiems reikia to, kas ir taip yra aišku, nežinau kodėl…, na toks laikas matyt dabar užėjo. Linkiu garbingai išgyventi šio gyvenimo misiją, talentas rašyti, tai dar ne talentas Mylėti… deja. Bet talentas reikšti savo mintis tai dovana, ir su ja reikia atsargiai, pagarbiai :), jis gi ne šiaip sau duotas.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s