pabaigti

Trinkteli policijos automobilio durelės. Girdžiu racijas. Prie manęs priartėja du pareigūnai. Dar užbaiginėju užrašą, galop neatsisukdamas klausiu „Tai dabar jau vešit į komisariatą, skirsit baudą?“ – „Taip.“ – „O galiu bent jau užrašą pabaigt?“ – „Ne blet, susirenki dažus ir lipi į mašiną!“

O turėjo būti G. Grajausko dvižodis eilėraštis – „tylinčio neperrėksi“. Dabar liko „tylinčio ne“

Mane apieško. Klausia ar turiu švirkštų, ar turiu fotoaparato pirkimo čekį, ar neturiu peilių, ginklų. Mano kuprinėje – pasiskolintas pneumatinis šaunamasis ginklas. Neužsimenu apie jį. Sakau tik kad turiu švirkštų, bet tai insulinas. Pareigūnai nesivargina iškratyti kuprinės.

Per raciją: „Kažkoks kaimynas skambino, sakė, kad už sienos rėkia ir baisiai kosti kažkas. Paramedikai atvažiavo, rado lavoną su durtinėmis žaizdomis.“ Šie žodžiai prajuokina pareigūną – „O, rimtai pakosėjo, iki durtinių!“ Klausia, kur dar esu prirašęs. Sakau, kad tai pirmas kartas. Mintimis nulekiu prie kitų užrašų – Mykolo g., Malūnų g., Tibeto skveras, Kalnų parkas, Pylimo g. ir Konstitucijos pr.

Mentinėje. Man pasiūlo sėstis. Žvelgiu į kėdę, kuri į save sugėrė daugiau skysčių ir istorijų nei trys mano gyvenimai. Sakau, kad pastovėsiu. Užeina dar vienas pareigūnas. „Ką čia pagavot?“ – „Sienų niokotoją…“ – „Ooo, pyzdec, patys vieni tokį pagavot, ble, čia rimta, kodėl be antrankių?“

Mokėdamas baudą galvojau, kad už kiekvieną raidę moku daugiau nei kas nors yra man kada nors sumokėjęs už rašymą/redagavimą/vertimą. Rašymas man yra malonus ir kartais netgi prasmingas, dėl to nesiskundžiu, kad iš to nepragyvensiu, džiaugiuosi, kad niekas neprašo už tai susimokėti. Šįkart paprašė. Brangi publikacija ir net ne mano žodžiai.

Kai manęs klausia (oficialiu tonu) ar tai daugiau nepasikartos, sakau, kad negaliu melagingai žadėti, bet pažadu, kad tai niekada nepasikartos ten, kur pravažiuoja patrulis.

Gal būtent dėl to jie negrąžino dažų ir teptukų.

Komentarų: 9

  1. Galbūt visata tave sustabdė nuo klaidingos idėjos skleidimo arba patobulino jau ir taip tobulus žodžius. Sutrumpino, supaprastino, pridėjo vertės. Tylinčio ne… Nemuši, nekaltinsi, neperrėksi, nepastebėsi, tiek daug prasmių paliekant žmogui nuspręsti, kokie yra ta citatos, žodžių ‘teisybė’.

    Paspaudė "Patinka": 1 person

  2. Kiekviena dieną pravažiuodavau ir galvodavau nu kodėl nesuprantu. Pykau net nes nesupratau. Tada radau šitą atsakymą ir iš esmės atsakymą į dar daugiau dalykų.
    Bandei, bet perrėkt neišejo, o reikėjo patylėt.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s