Pasaulio pabaiga

Įsijunk mobilųjį visu garsu ir paklausyk:

Yra žmonių, kurie pasakytų, kad gyvename dienomis, kai tiesa yra iškrenkščiama ir jokiu kitu pavidalu jos nebesutinkame, o amžinybė stoviniuoja tarpuvartėse ir ima valandinį užmokestį. Yra žmonių, kurie pasakytų, kad „Mes gyvename pūvančiame amžiuje. Jaunieji nebegerbia savo tėvų. Jie yra storžieviški ir nekantrūs. Jie dažnai tiesiog apsigyvena užeigose ir yra visiškai nedrausmingi.“

Nors originaliai šiuos žodžius mokslininkai atrado kasinėdami senojo Egipto griuvėsius. Jiems keli tūkstančiai metų. Ir jie dar kartojami šiandien. Ar kartais pasaulis nėra sustojęs puvimo amžiuje kelis tūkstančius metų?

Milošas parašė eilėraštį, kurį užbaigė eilutėmis „Kitos pasaulio pabaigos nebus. Kitos pasaulio pabaigos nebus.“ Per mano trumpą amželį buvo išprognozuotos bent jau trys pasaulio pabaigos. Aš nespėjau į nė vieną iš jų.

Bet štai, draugai piliečiai! Šįvakar pasibaigia pasaulis! Šiandien yra pasaulio pabaigos diena!

Sužinojusios šią naujieną mano daugiabutyje iškart ėmė dulkintis šešiolika porų. 43 poros išsiskyrė. 57 žmonės pradėjo masturbuotis taip karštligiškai, tarsi tai galėtų juos išgelbėti. Pornografiniuose tinklalapiuose siūlymai pasididinti vieną ar kitą genitaliją pasidarė neįtikėtinai įkyrūs. Dar keisčiau buvo tai, kad tais pasiūlymais pasinaudojo kur kas daugiau žmonių nei paprastai.

Pensininkai viešajame transporte dar garsiau nei įprastai gerkloja, kad jie nekovojo už tokią Lietuvą, kuri įeina į pasaulio pabaigos sudėtį.

Kritikai ir tyrinėtojai šiandien rašo mokslinius darbus apie nūnai įvyksiančią pasaulio pabaigą. Jų atsiliepimai panašūs kaip ir kituose kūriniuose „Pasaulis pasibaigia, turiu pripažinti, kad siužetas lėkštas, veikėjų dialogai neįtikina, o apibendrinant galima pridurti, kad kūrinys visiškai neintriguoja.“

Kinomanai pradėjo piktintis, kad šiandien viskas vyksta be jokių specialiųjų efektų.

Politinės mažumos pradėjo kaltinti prezidentę. Prezidentė tiesiog… atsipalaidavo.

Daugelis nespėjusiųjų nusprendė šiandien prarasti nekaltybę. Didžioji tragedija slypėjo tame, kad būtent šiandien daugelis prostitučių metė savo amatą.

Aš asmeniškai surijau visa tai, kas buvo skanu šaldytuve.

Ir dar šią akimirką yra žmonių, galvojančių, kad šios žinios apie pasaulio pabaigą yra prikolas. Jie dar juokėsi, kai jiems tai sakė trečią kartą. Ketvirtą kartą – mandagiai šyptelėjo. Penktą kartą pradėjo mažumėlę klykti.

Pasaulio pabaiga šiandien. Pasaulio pabaiga rytoj. Pasaulio pabaiga vakar.

Mano psichiatras man tarė, kad aš nuolat skelbiu pasaulio pabaigą, nes neturėdamas drąsos ir galios pats jį pabaigti, tikiuosi, kad jis užsibaigs pats. Ko labiausiai bijo visi tie, kurie skelbia pabaigą yra ne pati pabaiga – jie labiausiai bijo, kad šis pasaulis niekada nesibaigs ir jiems reikės jame gyventi.

„Mes gyvename pūvančiame amžiuje. Jaunieji nebegerbia savo tėvų. Jie yra storžieviški ir nekantrūs. Jie dažnai tiesiog apsigyvena užeigose ir yra visiškai nedrausmingi.“ Šis užrašas galioja jau kelis tūkstantmečius, pasaulis regis, kad rieda savo pabaigon jau kelis tūkstantmečius.

Pasaulis, kuris niekaip nepasibaigia. Visai įmanoma, kad jis niekaip neprasidėjo.

Ir šiandien, kaip kontrapunktą visoms išpranašautoms pasaulio pabaigoms, aš norėčiau paskelbti –

Gerbiamieji,

pasaulis prasidės po penkių minučių.

Išjunkite mobiliuosius telefonus.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s