Genitalijų skonis

Mane ilgokai buvo apsėdęs klausimas. Šviesa yra fotonų srautas.  Ar gali fotonas, atmušęs kitos rūšies fotoną turėti šešėlį? Ar šviesa gali turėti šešėlį?

Fizikos pasaulio atstovas žvelgė į mane kaip į žmogų, rytais giedantį Requiem kažkuriai savo smegenų daliai ir pasakė, kad tai neįmanoma. Fotonai yra virtualiosios dalelės. Tai reiškia, kad jie neturi masės. O fotonus atmušti nuo savęs ir turėti šešėlį gali tik tai, kas turi masę.

Masė yra gebėjimas nejudėti šviesos greičiu. Masė yra teisė turėti šešėlį. Šviesa neturi teisės turėti šešėlį.

Tai, kas neįmanoma fizikoje gali egzistuoti poezijoje. Būkime kuklūs ir pripažinkime, kad visa poezija gali būti Requiem kažkuriai smegenų daliai.

Jau kurį laiką dirbu barmenu ir padedu žmonėms žudyti smegenų ląsteles. Gal tai latentinis troškimas poetizuoti žmoniją. Man regisi, kad ilgainiui žmogui lieka tiek proto ir sugebėjimų, kiek jų reikalauja jo darbas. Todėl vis pasigąsdinu, kad žudikas nusižudys. Trumpiau tariant, baisu dėl durnifikacijos.

Nors, kita vertus, gal niekad neturėjau to proto tiek daug, idant būtų pastebimas kokybinis pasikeitimas? Galų gale, dar nenusprendžiau ar verta laikytis to proto įsikibus kaip pakirkšnutei į gaktą.

Tyrinėtojai aptiko Pompėjos miesto grafičius. Tai buvo užrašai, nedaug kuo besiskiriantys nuo mūsiškių – maždaug “Aurelijus čia šiko.“ arba (šie žodžiai yra tiksli citata): “Verkite, jūs, mergelės. Mano penis jūsų atsisakė. Dabar jis skverbiasi į vyriškas šiknas.“ Pompėją Vezuvijus ištiko 79-aisiais metais. Praėjus beveik dviems tūkstantmečiams, vaikštinėdamas netoli seniausios Vilniaus bažnyčios, ant sienos perskaitau “O zjbs aš čia galvą įpisau“.

Kažkada sakiau, kad tikiu į dvasinę ir intelektualinę žmonijos evoliuciją. Jau seniai taip nesakiau. Bet vistiek tikiu.

Dabar niekaip neapsisprendžiu kas vertingiau – žinojimas, ką reiškia būdvardis “homeriškas“ ar žinojimas kokio skonio yra genitalijos. Žinau kurio žinojimo atsisakyčiau, jei man reiktų rinktis. Negebu visiškai išguiti iš savęs troškimo gyventi jaučiant kraujo skonį burnoje. Ne dėl to, kad įnirtingai valgai, o dėl to, kad darai kažką, kas įkvėptų žmones įpist man į bučiuoklį.

Kažkas rašė, kad Buda galėjo su pasauliu daryti ką tik nori, nes jis nieko nenorėjo.

Keturias dienas dirbus po keturiolika valandų man iškyla vienintelis troškimas – nueinu į šalimais esantį barą ir išgeriu bokalą alaus. Tada, važiuodamas dviračiu namo jaučiuosi, tarsi galėčiau daryti su pasauliu ką tik noriu, bet išties nieko ir nesinori.

Kartais pervargus pradeda byrėti psichika ir grįžta haliucinacijos ar labai neadekvačios būsenos. Tada bandau susitelkti į savo kvėpavimą ir ištverti. Neketinu vėl ryti neuroleptikus ar kitą chemiją.

Kad ir kur būčiau – vienuolyne tarp dvasiškių, durnyne tarp bepročių, Estijos kurorte, Belgijos kaimelyje, Italijos kalnuose, Paryžiaus kinų kvartale, už baro ar už mikrofono studijoje, man regis, kad pirmiausia gyvenu ne konkrečioje vietoje, o savajame tos vietos suvokime. Arba savo suvokime. O jis ribotas ir nepatikimas, Vienas beveik-išminčius sakė, kad šiknos raukas pirmiausia eina per sąmonę ir tik tada per šikną. Kaip ir visata.

Kai buvau mažėlis galvojau, kad geriausia profesija yra būti pasakos veikėju. Dabar regisi, kad tie veikėjai norėjo tiek daug… jei kas darkart paklaustų, ką norėčiau veikti užaugęs…

Manau, kad noriu būti šviesos šešėlis. Tolygiai kvėpuojantis. Ragaujantis genitalijas.

Komentarų: 3

 1. Neįprasta Tavo tekstų leksika, Mariau Elijau. Net nulupus skalpeliu odą nuo kairiosios teksto autoriaus arba dešiniosios skaityto(Jo) – sėklidės, nepajusi bėgiojant nugara tiek daug skruzdėlyčių, kaip skaitant Tavo tekstų aštriąsias raides, žodžius ir sakinius – surikiuotus pagal Romos legionų klasikinės falangos principus. Kai skauda, pjauk pūlinį ir pjauk greičiau, nors aplinkui alpstančius šimtais matau! 🙂 Patinka šie Tavo tekstiniai inkliuzai, preparuojantys šio pasaulio, kurio sultyse visi mes vartomės, realą. Prisipažinsiu – Madrido Real football dream team patinka ženkliai mažiau! Ir pagaliau – SU GIMIMO DIENA! Sveikinantis Tave eina skaityti kitų Tavo tekstų. Sėkmės!

  Patinka

 2. negalėjau sustot, tai surijau viską, ką radau, ir dar daugiau ir jau esu maždaug toj stadijoj, kai įsivaizduoju, kad tave pažįstu. Įsivaizduoju, kad pažįstu ir jau gal pem du variantus mūsų pirmojo encounterio spėjau galvoje sumodeliuoti. Kaip čia dabar sužinot, kuriam bare jis čia dirba? Galėčiau nueit ir tipo tarsi nepažinodama užkalbint. (gi tu jo ir nepažįsti, asile.) Gal reik tiesiog į fb parašyt? Gal va pakomentuot kažkurį tekstą? Bet tai o ką pasakysiu? Ir vapše, kodėl aš sugalvojau, kad man būtinai dabar reikia jį susirasti? Nes tipo zjbs rašo, taip va grynai taip, kaip man patinka skaityti. Toks jausmas, kad čia šiaip visai būčiau galėjus ir aš viską parašyt, tik aš savo veido nepadegiau, psichiatrinėj negulėjau nu ir šiaip, mano minčių raiška nėra tokia išvystyta. blet. tai pala, tai kaip čia dabar viskas? Tipo break up’as taip greitai? pavargau bandyt suprasti, kas vyksta, tiek skaičiau, tiek skaičiau, o gyvenimo prasmės čiuju šiandien ir vėl nepavyks surasti. Eisiu miegot į savo guolį, gal šiąnakt pavyks susapnuoti gyvenimo prasmės paieškos prasmę. o kol dar neradau nei vieno, nei kito, čiuju ir toliau švaistysiu savo šiaip jau ne tokį ir brangų laiką (4,16 eur/h) buvimui su žmonėmis, su kuriais man zaibys būti. Tave zaibys skaityti, aš noriu klausytis, kai tu visą tai kalbi, nes kai skaitau, tai gaunasi, kad kalbu aš pati, supranti? Ir nesvarbu, kad čiuju aš nebūčiau tau labai įdomi, nes net pati sau nebūtinai esu labai įdomi. aš vistiek norėčiau pažiūrėt tau tiesiai į akis ir pažiūrėt, kas bus.

  Patinka

  1. Man patinka šis Tavo srautas.
   Pilkoji kasdienybės mėsa yra pripildžiusi didžiąją dalį gyvenimo, tai tiesa ir galioja visiems mums.
   Dėkui Tau už tokį atliepą, išties tarp kasdienių kalbos srautų gera perskaityti tokius žodžius, suletėjusius iki rašto.
   Esu randamas muzikos ir teatro akademijoje, švenčionių g. 12 ir viešuose renginiuose. Su manim visada ir mano akys.

   Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s